Α1 ΕΠΣΗ

Αναγεννημένη Γαλιά , 3-0 η Δόξα τον ΠΑΟΚ!

05/03/2017 | 18:42

Μιά Γαλιά διαφορετική και αναγεννημένη είδαμε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της , όπου παίζοντας ποιοτικό  και ουσιαστικό ποδόσφαιρο κέρδισε πιό άνετα απ΄όσο αναμενόταν τον ΠΑΟΚ με 3-0 που έμεινε όμως με  9 παίκτες  . Η Δόξα Γαλιά ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις καθώς πέτυχε γρήγορα γκολ με τον Ποτηράκη (στο 5΄) το οποίο κράτησε εύκολα ως το 70΄. Στο σημείο αυτό κέρδισε πέναλτι με τον Ποτηράκη το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος  κάνοντας το  2-0 (Στην φάση αποβλήθηκε ο Κοκολοδημητράκης με απευθείας κόκκινη κάρτα) ενώ πέντε λεπτά πριν το τέλος αποζημίωσε με τον καλύτερο τρόπο τους οπαδούς της όταν μετά από πολύ ωραίο γκολ του Χρονάκη  (λόμπα) σημείωσε το τελικό 3-0. (Αυτό, ήταν και το πρώτο γκολ του νεαρού το οποίο θα θυμάται μάλλον για καιρό…)

Οι φιλοξενούμενοι είχαν πολύ καλή στιγμή πέντε λεπτά μετά το 2-0 της Δόξα όταν με μετά από εκτέλεση φάουλ ο Φουκαράκης έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι ενώ στην επαναφορά ο Χατζηδάκης απέκρουσε σωτήρια  . Λίγο αργότερα ο ΠΑΟΚ έμεινε με εννέα ποδοσφαιριστές καθώς ο Μπαμπουλάκης αντίκρυσε την απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στο χώρο του κέντρου.

ΔΟΞΑ ΓΑΛΙΑΣ: Χατζηδάκης, Χαλκιαδάκης (Μπιμπάκης Γ.), Χαμαλάκης, Καραμανιτάκης, Λαμπότι, Μπιμπάκης Β., Μπιμπάκης Κ. (73′ Χρονακης), Θαμνόπουλος (65′ Μακριδάκης), Χαλιλάι, Ποτηράκης, Σουλτάτος

ΠΑΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ: Δημητριάδης, Μακρυμανωλάκης (62′ Κοτζαδάκης), Κοκολοδημητράκης, Χαλκιαδάκης, Φουκαράκης, Σέχου, Μεταξάκης, Καρπούζης, Πικράκης, Μπαμπουλάκης, Διγενής