Βόλευ

Ανανέωσε το ραντεβού και του χρόνου στην PRE LEAGUA ο ΓΑΣΜεσαράς

Καθοριστικής σημασίας η σημερινή νικη με τη Λαμία

24/03/2018 | 18:25

Δύσκολη και αγχωτική ήταν η επικράτηση του ΓΑΣΜεσαρας σήμερα στο κλειστό Μοιρών όπου παίζοντας το τελευταίο εντός εδρας παιχνίδι της φετινής περιόδου κέρδισε  την Λαμία με 3-1 σετ.

Ένα μουδιασμένο ξεκίνημα έδωσε την ευκαιρία στις αντίπαλες παίκτριες να προηγηθούν 9-1 , ενώ στη συνέχεια οι παίκτριες του κ. Ιωάννου “ξυπνήσαν” και καθως “ροκανισαν” σιγα σιγά τη διαφορα κέρδισαν με 25-19.

Το 2ο σετ ήταν καθαρά τυπική διαδικασία για τα κορίτσια του ΓΑΣΜ καθώς κέρδισαν με διαφορά την Λαμία (25- 11) και πήγαν με άλλο αέρα στο 3ο σετ.

Ένα σετ όπου η Λαμία έπαιξε το τελευταίο της χαρτί και καθώς εκμεταλεύτηκε απανωτά λάθη των αντιπάλων κέρδισε 24-26 διατηρώντας ζωντανές τις ελπίδες της.

Στο 4ο σετ ο ΓΑΣΜ κάνοντας και πάλι λάθη δεν μπόρεσε να ξεφύγει για την διαφορά με αποτελεσμα να κερδίσει, κυρίως λόγω καλής απόδοσης στο τέλος με 25- 18 και παράλληλα με 3-1 τον αγώνα.

Η σημερινή νίκη  ήταν σημαντική για τον ΓΑΣΜ καθώς απέφυγε οριστικά τα μπαράζ σωτηρίας ενώ διατήρησε ζωντανές και κάποιες ελπίδες για συμμετοχή στα μπαράζ ανόδου.(Όλα βέβαια  θα εξαρτηθούν από συνδυασμό αποτελεσμάτων της τελευταίας αγωνιστικής).