Κύπελλο ΕΠΣΗ

Αποκλείστηκαν από το κύπελλο οι Ν. Μοιρων με ήττα 6-2 απο τον Πόρο

11/09/2016 | 9:04

Δεν τα κατάφεραν οι Ν. Μοιρών το Σάββατο στο γήπεδο της Γαλιάς όπου ηττήθηκαν 6-2 απο τον Πόρο και αποκλείστηκαν απο την επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ. Οι τυπικά  γηπεδούχος  ομάδα  των Μοιρών βρέθηκε πίσω στο Α’ ημίχρονο  με 3-1 ύστερα από γκολ Βαλαμούτσουνου (18΄και 25΄) και Σκουτέλη (Οι Νέοι μείωσαν στο 38΄με Δασκαλάκη σεε 2-1) ενώ στο ξεκίνημα του Β’ ημιχρόνου αναπτέρωσε κάπως τις όποιες ελπίδες για ισοφάριση όταν στο 47′ με τον Δημητράκη  μείωσε σε 3-2. Ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη καθώς στο ο Πόρος πήρε και πάλι διαφορά δύο τερμάτων με γκολ του Γεωργαλή ενώ στο 53΄ο Σταυριανός ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-5. Το τελικό 2-6 διαμόρφωσε στο 88΄  με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Ντραγκότι.

Νέοι Μοιρών: Μπουρδελής, Ρουκουνάκης, Ξενάκης, Δασκαλάκης, Ανδρουλάκης, Κουμιανάκης, Δημητράκης, Κιόρι (82′ Τσαγκαράκης), Κιόρι, Τσικνάκης (46′ Δουλγεράκης), Καλλέργης (78′ Μαρκάκης).

Πόρος: Γιαννακουδάκης, Μαυρόπουλος, Φουκαράκης, Ρουμελιώτης, Καρβουνάκης (84′ Τζορμπατζάκης), Χατζηνικολάου (66′ Αργυρός), Σταυριανός, Ντραγκότι, Βαλαμούτσουνος, Σκουτέλης (77′ Καλεμάκης), Γεωργαλής.