close

Α1 ΕΠΣΗ

Άτυχη στην επανάληψη η Φαιστός , ηττήθηκε 1-2 από την Μινωϊκή

12/03/2017 | 19:42

Τη νίκη με 2-1 στους Βόρρους πανηγύρισε η Μινωική απέναντι στη Φαιστό στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο στην αναμέτρηση.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά έχοντας  την υπεροχή των κινήσεων, ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που ευτύχησαν να προηγηθούν στο 24′  με απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση του Φιτσάκη.

Η Μινωική  αντέδρασε και δέκα λεπτά αργότερα ( 35′ ) ο Καραμανίδης έφερε το παιχνίδι στα ίσα, ενώ στο 40′ ο Λέσι κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή (1-2).

Στην επανάληψη η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε , ωστόσο τα δοκάρια δεν ευνόησαν τους γηπεδούχους  και έτσι στο 46′ και στο 49΄ ο  Γκερεδάκης και Παπαδάκη είδαν την μπάλα σε προσπάθειες τους να σταματά στα δοκάρια του  Ψαρουλάκη.

Στο 53′ ο τερματοφύλακας της Μινωικής αντέδρασε σωστά και μπλόκαρε το σουτ του Παπαδάκη, ενώ ο ποδοσφαιριστής της Φαιστού κατάφερε να απειλήσει  εκ νέου στο 55′ ωστόσο το σουτ που έκανε πέρασε ελάχιστα άουτ.

Σε απάντηση η  Μινωική είχε δοκάρι με τον Παπουτσιδάκη στο 65′ και καλή  κεφαλιά με τον  Ρουμελιώτη .

Φαιστός: Σωπασής, Σκαντζάκης, Γκερεδάκης, Παπαδάκης Στ., Παπαδάκης Ν., Γιαννακάκης, Μάλι, Παπαδάκης Γ.Γ., Φιτσάκης (70′ Τάρε), Καραλάκης (75′ Παπαδάκης Αντ.), Παπαδάκης Μ.Γ.

Μινωική: Ψαρουλάκης, Αποστολάκης, Γεωργατζιάς, Καραμανίδης, Παπουτσιδάκης, ‘ Μπαντούνας)Τσακάνι, Ρουμελιώτης, Καστελλιανάκης, Κλίνης (, Λέσι (90′ Γουργιώτης), Τσαΐνης (85’ Καμαράτος).