close

Τοπικό

Βαριά ήττα για τη Δόξα στο Γάζι , 5-0 από τον Αλμυρό

12/03/2017 | 20:16

Βαριά ήττα με σκορ  5-0 γνώρισε η Δόξα Γαλιάς στο Γάζι όπου απέναντι σε ένα πολύ καλό και ουσιαστικό Αλμυρό δεν τα κατάφερε…στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν με τον Ανδρέα Στρατήγη στο 30′ να ανοίξουν το σκορ ενώ  στο 42′ ο Καλομοίρης κατάφερε να κάνει το 2-0 και τρία λεπτά αργότερα ο Ανδρεαδάκης το 3-0. Στην αντίπερα όχθη η Γαλιά  έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τον Ποτηράκη .

Στο Β΄ημίχρονο ο Καλομοίρης στο 60′ αύξησε το δείκτη στο  4-0 ενώ το κερασάκι στην… τούρτα έβαλε ο Μανωλακάκης στο 85′ όταν διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Αλμυρός: Μαργαρίτης, Μανωλακάκης, Ντελία, Απλαδάς Τ., Μπιλτσάρι (80′ Ανδρουλάκης), Ντάνιελ, Στρατήγης Π. (73′ Παπαγγελής), Βελιβασάκης, Στρατήγης Α., Ανδρεαδάκης (70′ Αθουσάκης), Καλομοίρης.

Δόξα Γαλιάς: Χατζιδάκης Β., Χαλκιαδάκης, Λαμπότι, Μπιμπάκης Κ. (75′ Ζαχαριουδάκης), Χαμαλάκης, Καραμανιτάκης (15′ λ.τ. Μακριδάκης), Θαμνόπουλος (70′ Μπιμπάκης Γ.), Μόντι, Ποτηράκης, Σουλτάτος, Μπιμπάκης Β.