Βαριά ήττα για τους Νέους Μοιρών,  με 1-6 από την ΡΟΚΑ

Βαριά ήττα για τους Νέους Μοιρών, με 1-6 από την ΡΟΚΑ

Φωτορεπορτάζ

04/03/2017 | 21:37

Ακόμα μιά βαριά  ήττα γνώρισαν το απόγευμα του Σαββάτου 4/3 οι Νέοι Μοιρών στο στάδιο,  αυτή τη φορά από την  από την Ρόκα με σκορ 1-6.

Οι  φιλοξενούμενοι άνοιξαν  το σκορ στο 5΄ με τον Κουνάλη, ενώ ο ίδιος  στο 8΄ σημείωσε το 0-2. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά και στην επανάληψη , καθώς στο 47΄ ο Αντωνακάκης πέτυχε το 0-3, για να έρθει στο 54΄ ο Αλ. Καλλιοντζάκης να «γράψει» το 0-4.
Σημαντική ευκαιρία για το 0-5  έχασαν οι φιλοξενούμενοι στο 57΄ με τον Αντωνακάκη όταν μετά  από εκτέλεση πέναλτι  έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
Αυτό που δεν κατάφεραν όμως στην προηγούμενη φάση το πέτυχαν στο 60’ , όταν με τον Αλ. Καλλιοντζάκη Αλέξη σημείωσαν το 0-5, για να έρθει τρία λεπτά αργότερα ο Κουνάλης να κάνει το 0-6 και στο 88΄ ο Τζιμπράκου με πλασέ, να διαμορφώσει το τελικό 1-6.

Νέοι Μοιρών: Νικολούδης, Νικολαντωνάκης, Τζιμπράκου, Ξενάκης, Τσικνάκης (48’ Αδαμόπουλος), Καργάκης Α. Καργάκης Σ.(52’ λ.τ Τσουρδαλάκης), Κουμιανάκης, Γουρλεμάκης (61’ Σπαντιδάκης), Δημητράκης

Ρόκα: Καλυβιαννάκης, Καλλιοντζάκης Β., Πολίτης, Καλλιοντζάκης Α., Χαρακιαννάκης Γ., Χότζα, Σταυρακάκης, Νταντούδης(70’ Παπαδάκης), Κουνάλης(65’ Κουτράκης), Αντωνακάκης, Ίγκλις (45’ Χαρακιαννάκης Κ.)