Βόλεϊ γυναικών: Με νίκη 3-2 σετ επί της Πετρούπολης ο ΓΑΣΜεσαράς

Ματς ακατάλληλο για καρδιακούς

A-
A+
10/02/2018 | 18:25

Με νίκη 3-2 σετ επί της Πετρούπολης προχώρησε σήμερα Σάββατο ο ΓΑΣΜεσαράς στο πρωτάθλημα pre league βόλεϊ Γυναικών Ελλάδας αν και δεν βρέθηκε στη καλύτερη του ημέρα.

Ο αγώνας έγινε στις 4μμ στο κλειστό Μοιρών παρουσία αρκετών και πάλι φιλάθλων. Στο 1ο σετ ο ΓΑΣΜ αν και προηγήθηκε 24-20 κατάφερε να το χάσει, ενώ κέρδισε το 2ο ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο  3ο τα κορίτσια του ΓΑΣΜ ύστερα από πολλά λάθη έμειναν πίσω  με 1- 2 σετ , ενώ ισοφάρισαν σε 2-2 κερδίζοντας το 4ο σετ 25-17. Στο ταϊ μπρεϊκ η Πετρούπολη ήταν από την αρχή μπροστά ως την αλλαγή των γηπέδων (6-8).

Στο σημείο εκείνο ο ΓΑΣΜ πήρε δύο κρισιμους και δύσκολους πόντους ισοφαρίζοντας σε 8-8.Με την συμπαράσταση και  των φιλάθλων στη συνέχεια ο ΓΑΣΜ κατάφερε να ξεφύγει 13- 8 και να νικήσει τελικά με 15- 8  και παράλληλα 3-2 το ματς.

Nα σημειώσουμε ότι τα κορίτσια του κ. Ιωάννοιυ αγωνίστηκαν όλο το ταϊ μπρεϊκ χωρίς τον βασική τους πασαδόρο καθώς τραυματίστηκε.

Το apopsilive.gr ενθαρρύνει τους αναγνώστες να εκφράζουν τις απόψεις και τα παράπονα τους μέσα από την ιστοσελίδα μας, καθώς θεωρούμε ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να το κάνει ελεύθερα. Ωστόσο, αυτό δε σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Παρακαλούμε τα κείμενα να μην είναι υβριστικά ή συκοφαντικά γιατί δεν θα εγκρίνονται προς δημοσίευση.