Βόλεϊ γυναικών: Με νίκη 3-2 σετ επί της Πετρούπολης ο ΓΑΣΜεσαράς

Ματς ακατάλληλο για καρδιακούς

A-
A+
10/02/2018 | 18:25

Με νίκη 3-2 σετ επί της Πετρούπολης προχώρησε σήμερα Σάββατο ο ΓΑΣΜεσαράς στο πρωτάθλημα pre league βόλεϊ Γυναικών Ελλάδας αν και δεν βρέθηκε στη καλύτερη του ημέρα.

Ο αγώνας έγινε στις 4μμ στο κλειστό Μοιρών παρουσία αρκετών και πάλι φιλάθλων. Στο 1ο σετ ο ΓΑΣΜ αν και προηγήθηκε 24-20 κατάφερε να το χάσει, ενώ κέρδισε το 2ο ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο  3ο τα κορίτσια του ΓΑΣΜ ύστερα από πολλά λάθη έμειναν πίσω  με 1- 2 σετ , ενώ ισοφάρισαν σε 2-2 κερδίζοντας το 4ο σετ 25-17. Στο ταϊ μπρεϊκ η Πετρούπολη ήταν από την αρχή μπροστά ως την αλλαγή των γηπέδων (6-8).

Στο σημείο εκείνο ο ΓΑΣΜ πήρε δύο κρισιμους και δύσκολους πόντους ισοφαρίζοντας σε 8-8.Με την συμπαράσταση και  των φιλάθλων στη συνέχεια ο ΓΑΣΜ κατάφερε να ξεφύγει 13- 8 και να νικήσει τελικά με 15- 8  και παράλληλα 3-2 το ματς.

Nα σημειώσουμε ότι τα κορίτσια του κ. Ιωάννοιυ αγωνίστηκαν όλο το ταϊ μπρεϊκ χωρίς τον βασική τους πασαδόρο καθώς τραυματίστηκε.