Α1 ΕΠΣΗ

Έχασε 1-0 στην Τύλισο  η Φαιστός  από τοπική νεοφώτιστη ομάδα

Έχασε 1-0 στην Τύλισο η Φαιστός από τοπική νεοφώτιστη ομάδα

15/10/2017 | 20:00

Δεν τα κατάφερε στη Τύλισο η Φαιστός όπου ύστερα από γκολ που δέχτηκε στο Β΄ημίχρονο ηττήθηκε από την νεοφώτιστη ομώνυμη ομάδα με 1-0.!

Το πρώτο μέρος, πέρασε στην ιστορία με λιγοστές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, με το σκορ να είναι 0-0 και τις ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα ισόπαλες.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβηκαν και είχαν ευκαιρίες με τους Τριανταφυλλάκη, Μανιούδη και Αποδουλιανάκη αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Ωστόσο την λύση έδωσε ο Δασκαλάκης, η χρυσή αλλαγή του Γιώργου Φιολιτάκη, στο 77΄  με ωραίο πλασέ, έπειτα από πάσα στον χώρο του Αθουσάκη. Ο υψηλόσωμος επιθετικός  κατάφερε να σκοράρει χαρίζοντας έτσι  το τρίποντο στην ομάδα του.

ΤΥΛΙΣΟΣ: Δημητριάδης, Ρεμιγιάκης, Χατζησεβαστός (93′ Τσαμπουράκης), Κριτσωτάκης, Σπυριδάκης, Μανιούδης, Τριανταφυλλάκης, Σπάρος, Αποδουλιανάκης (69′ Δασκαλάκης), Μανιώρος (92′ Μπουγαδάκης), Αθουσάκης

ΦΑΙΣΤΟΣ: Μαστραντωνάκης, Σκαντζάκης, Παπαδάκης Στ., Καραμανιτάκης, Παπαδάκης Ν., Ντισπυράκης, Χαλκιαδάκης, Παπαδάκης Α., Αργύρης, Κουτσάκης (59′ Ταβερναράκης), Καραλάκης (86′ Φραγκιαδάκης)