Β2 ΕΠΣΗ

Έχασε βαθμούς το Ασήμι , 0-0 με Νέους Αλμυρού στο Γάζι

11/02/2017 | 21:36

Ισόπαλοι με σκορ 0-0 ήρθαν Ασήμι και  Νέοι  Αλμυρού σήμερα Σάββατο στο Γάζι.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 15′ με πλασέ άουτ του Καναβάκη ,  για να απαντήσουν οι φιλοξενούμενοι λίγα λεπτά αργότερα με τον Βαρδάκη που δεν πρόλαβε να ολοκληρώσει την προσπάθειά του, καθώς τον έκοψαν την τελευταία στιγμή οι αμυντικοί.
Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι είχαν καλή στιγμή με τον Αγαπάκη, ενώ λίγο αργότερα μετά από διώξιμο του Ντάγκινη, η μπάλα, βρήκε στον Καναβάκη, όμως  με δεύτερη επέμβαση ο γκολκίπερ του Ασημίου μπλόκαρε.
Στην συνέχεια το Ασήμι είχε καλή ευκαιρία σε εκτέλεση φάουλ του Καφετζόπουλου , ενώ λίγο αργότερα ο ίδιος παίχτης με νέα εκτέλεση κόρνερ αυτή την φορά, ανάγκασε τον γκολκίπερ των γηπεδούχων σε νέα επέμβαση  , κρατώντας» έτσι το ισόπαλο 0-0 .

Νέοι Αλμυρού: Κοιλάδης, Καραγιαννάκης, Τσιμπούκας, Καραμηνάς, Δραμουντάνης, Χασουράκης, Αγαπάκης, Αρχοντάκης, Παρασύρης (75′ Παπαδάκης), Καναβάκης, Πατραμάνης.

Ασήμι: Ντάγκινης, Μαζιτζής (46′ Καφετζόπουλος), Λεντιδάκης, Παξιμαδάς, Χατζηπαυλίδης, Ιβάν, Σταματάκης, Βαρδάκης, Χατζηκωνσταντίνου (90′ Στρατάκης), Χατζάκης Τ. (71′ Καλλέργης), Έντισον