Μπάσκετ

Έχασε για 2η φορά από το Δειλινό ο ΓΑΣΜεσαράς

22/01/2017 | 22:18
Το Δειλινό αναδείχθηκε νικητής στο κλειστό κλειστό Λίντο, επικρατώντας με 66-51, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής των Ανδρών της ΕΚΑΣΚ και αποκτά σημαντικό προβάδισμα, για την κατάκτηση μια εκ των τεσσάρων θέσεων, που οδηγεί στην δεύτερη φάση.
Πλέον το Δειλινό με την νίκη αυτή έφτασε στην βαθμολογία τoν σημερινò  (22/01), αντίπαλό του και έχει μάλιστα και το πλεονέκτημα, καθώς είχε κερδίσει και στις Μοίρες με 43-52.
Μετά το μουδιασμένο ξεκίνημα από τους παίκτες του Γιώργου Γωνιωτάκη, καθώς οι Μεσαρίτες καλύτεροι προηγήθηκαν στο δεκάλεπτο με 14-17, κατάφεραν να ισορροπήσουν μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, πηγαίνοντας στ αποδυτήρια για πρώτη φορά ισόπαλοι (27-27).
Στο δεύτερο μέρος οι πράσινοι εμφάνισαν σημαντικά σημάδια  βελτίωσης,  πάτησαν   γκάζι, προηγήθηκαν στο 30′ 43-36 για να δώσουν εμφατικό χαρακτήρα στην σημαντική τους επιτυχία, κερδίζοντας με 66-51.
Σε “οργιώδη” ημέρα, δίνοντας το “σύνθημα” της νίκης για τους γηπεδούχους ο Μεταξωτός και Σειραγάκης με 16 πόντους ενώ σταθερή άξια ο Βασίλης Κομψέλης (11).
Ο Γρ.Κατσαπρακάκης είχε 17 πόντους απο την ομάδα των Μοιρών.
Α.Ο. Δειλινό – Γ.Α.Σ. Μεσαράς 66-51
Δεκάλεπτα: 14-17,27-27(Ημιχ.), 43-36, 66-51
Α.Ο. ΔΕΙΛΙΝΟ(Γωνιωτάκης): Μπορμπίδης, Μεταξωτός 16(4), Αντωνογιαννάκης 2, Καμπιτάκης 3(1), Αναστασάκης, Παντερής 7(1), Γρύλλης 11(2), Σειραγάκης 16(1), Κομψέλης 11
Γ.Α.Σ. ΜΕΣΑΡΑΣ(Δαριβιανάκης): Πατεράκης, Τζωρτζακάκης, Κατσαπρακάκης Γ. 17(2), Κατσαπρακάκης Γρ. 6(1), Μακράκης 3(1), Κτιστάκης 2, Ορφανάκης 5, Δαριβιανάκης 2, Χαραλαμπάκης 9(2), Στεφανουδάκης 7(1)