Football League

Έχασε ο ΟΦΗ στα Χανιά από τον Πλατανιά με 3-1

28/08/2016 | 23:04

Ο Πλατανιάς ήταν αυτή τη φορά ο νικητής της Kυριακάτικης (28/8) φιλικής αναμέτρησης του Δημοτικού Γηπέδου των Περιβολίων με τον ΟΦΗ (3-1) ρεφάρονατς την ήττα
της  Τετάρτης (24/8) στο «Θ. Βαρδινογιάννης» με 1-0.
Ο Πλατανιάς άνοιξε το σκορ μόλις στο 4΄ με φαλτσαριστό σουτ του Μανούσου, (σ.σ. πρώην άσος του ΟΦΗ), αλλά ο Μιλοσάβλιεφ απάντησε με σουτ στο 24’.
Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Δάφκος απέκρουσε το πέναλτι του Γιακουμάκη, ο οποίος όμως πήρε το… ριμπάουντ και ξανάδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.
Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου απείλησε ξανά με τους Μανούσο (29’), Γιακουμάκη (37’, 41’), ενώ εκείνη του Νίκου Νιόπλια με τους Χαντί (30’), Μιλοσάβλιεφ (39’), Ράντι (45’).
Μία όμορφη εκτέλεση φάουλ του Ντίνα στο 48ο λεπτό έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στον Πλατανιά, ο οποίος είχε φάσεις και με τους Ηλιάδη (51’), Καρυπίδη (56’), Μανούσο (70’).
Στον αντίποδα, ο ΟΦΗ απείλησε με τους Μπουρσέλη (53’) και Χαντί (75’), ωστόσο δεν κατάφερε να μειώσει.

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς (46’ Σωτηρίου), Αποστολόπουλος (70’ Σκουλουδάκης), Κάργας (46’ Πριντέτα), Καρυπίδης (73’ Κάργας), Βάντερσον (73’ Γκνιάτιτς), Μουνάφο (46’ Ντεβέσα), Γκνιάτιτς (46’ Στανισάβλιεβιτς), Μενδρινός (46’ Ντίνας), Μανούσος (70’ Ζίκο), Τσουράκης (46’ Ηλιάδης, 82’ Παπανικολάου), Γιακουμάκης (46’ Ντιλαβέρ).

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Δαύκος, Κομεσίδης, Όστοϊτς, Κώτσιος, Κοιλιάρας (74’ Βαλλιάνος), Νάστος, Μπουρσέλης (86′ Βρεττός), Χαντί (86′ Χίσι), Μιλοσάβλιεφ, Ράντι (64’ Μασάδο), Όγκμποε (74’ Μάνος)

φωτο :prismasportnews