Α1 ΕΠΣΗ

Επέστρεψε στις νίκες η ΑΕΜ , 2-1 τον ΕΓΟΗ στο στάδιο

12/03/2017 | 19:14

Πιό εύκολα απ΄ όσο δείχνει το τελικό σκορ , η ΑΕΜ κέρδισε σήμερα τον ΕΓΟΗ στο στάδιο με 2-1 επιστρέφοντας έτσι στις επιτυχίες μετά από τις δύο τελευταίες απανωτές  ήττες με  Μινωϊκή και Γιούχτα . Στο Α΄ ημίχρονο η ΑΕΜ αν και μέτρια , κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ , χάρη σε τέρμα που πέτυχε ο Χαρατσής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 37΄, που κέρδισε ο Προβιδάκης. Στην επανάληψη ένα κακό ξεκίνημα έδωσε ετο δικαίωμα στον ΕΓΟΗ να ισοφαρίσει στο 49΄με τον Σταυρακάκη σε 1-1 ενώ η ΑΕΜ που επανέκτησε και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων κατάφερε να πάρει εκ νέου το προβάδισμα στο 7ο΄ με γκολ του Ανωγειαννάκη. Στα τελευταία 20΄ λεπτά η ΑΕΜ ήταν απόλυτα κυρίαρχη χάνοντας τουλάχιστον τρεις ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ με πιο χαρακτηριστικές αυτές του Χριστοδούλου. Στην πρώτη περίπτωση ο τερματοφύλακας απέκρουσε ενστικτωδώς το σουτ που έκανε ενώ στη δεύτερη δεν μπόρεσε να σκοράρει σε τετ α τετ.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με 10 παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Κεφαλούκου.

ΜΟΙΡΕΣ: Χριστοδουλάκης, Ιερωνυμάκης, Κουτσάκης, Συνοδινός, Χριστοδούλου (90′ Μπεχάρι), Παπαδιός, Μασέλης, Χαρατσής, Προβιδάκης (79′ Ξεκαρδάκης Γ.), Ανωγειανάκης, Κιόρι (54′ Ξημεράκης)

ΕΓΟΗ: Κουγιουμτζάκης, Βρούζος, Αποστολάκης, Σκαλιδάκης, Παρασύρης (77΄Ντινελάρι), Αουγκλέν, Κεφαλούκος, Κέσκος, Καλαιτζάκης, Περισυνάκης, Σταυρακάκης (85΄Μπίσκα)