Έξω από το κύπελλο κι ο Κόρακας με ήττα 0-4 από το Γιούχτα

A-
A+
26/10/2016 | 22:06

Αναμενόμενη ήττα γνώρισε ο Κόρακας στη Πόμπια από τον Γιούχτα με 0-4 που είχε σαν συνέπεια τον αποκλεισμό του από την επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν  μόλις στο 15΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φουκαράκη σε ανατροπή Κασωτάκη (αμφισβητήθηκε από τους γηπεδούχους) , ενώ στο 25’ ο Γιούχτας κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα του με τον Νοκάι και πλασέ το 0-2,  στο 45΄ να διαμορφώνει με τον  ίδιο παίχτη  το 0-3 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αυξήσουν κι άλλο τη διαφορά με ένα ακόμα γκολ του Χρηστάκη (0-4).

Κόρακας: Κουκουλάκης, Χαριτάκης Ν.( 50΄ Πετράκης), Βεϊσάκης, Φιντικάκης(82΄ Τσιτερής), Χαριτάκης Μ., Ρινακάκης, Σηφάκης, Ξυρουδάκης, Χαμηλάκης(65΄ Ντόκο), Ξεκαρδάκης

Γιούχτας: Μουτζούρης, Κασωτάκης(46΄ Κουκάκης), Λουμπάκης, Παχάκης, Νικηφόρος, Φουκαράκης(59΄ Γριβάκης), Ρωμανάκης, Νοκάι, Φραγκιαδάκης, Χρηστάκης(75΄ Μηλιαράκης)

* Πρίν την έναρξη του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι προσέφεραν το λάβαρο της ομάδας τους στους φιλοξενούμενους, καθώς και ανθοδέσμη τιμώντας τον ποδοσφαιριστή του Γιούχτα Δημήτρη Κουτσάκη ο οποίος απουσίαζε λόγω τραυματισμού, ενώ για τον ίδιο λόγο δεν αγωνίστηκε και ο αδερφός του Παναγιώτης από τον Κόρακα.