Ποδόσφαιρο

Φαιστός – Γιούχτας 1-5 (φωτορεπορτάζ)

25/02/2017 | 21:09

Ευρεία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει ο Γιούχτας στους Βώρους καθώς επικράτησε με 1-5 επί της Φαιστού στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ και παρέμεινε μόνος δεύτερος, στο βαθμολογικό πίνακα.

Η  Φαιστός μπήκε  δυνατά χάνοντας  δύο φορές την ευκαιρία να σκοράρει με Γ. Παπαδάκη του Μ. και Γιαννακάκη, ενώ ο Γιούχτας πέτυχε τέσσερα γκολ στις 5 επισκέψεις που πραγματοποίησε το Ά ημίχρονο στην αντίπαλη περιοχή.

Αρχικά στο 25΄ ο Καστελλιανάκης έκανε το 0-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα  ο Φουκαράκης πέτυχε το 0-2 .Το 0-3 σημείωσε ο Γιαλυτάκης ,ενώ το ο Νοκάι έκανε το 0-4  το οποίο έμεινε μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε και ωστόσο  η Φαιστός μπήκε δυνατά δημιουργώντας και πάλι κάποιες καλές ευκαιρίες προς την αντίπαλη εστία. Μάλιστα στο 60΄ ο Σ. Παπαδάκης κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 1-4 με ωραίο τελείωμα. Οι φιλοξενούμενοι στο 75΄ έφτασαν στην επίτευξη ενός ακόμη τέρματος με τον Χαρμπή ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι (1-5).

Φαιστός: Άλμπι, Γιανακάκης, Παπαδάκης Σ.(83΄ Παπαδάκης Α.), Παπαδάκης Ν., Γκερεδάκης, Καραλάκης, Φιτσάκης, Χανιωτάκης, Παπαδάκης Γ.Γ.(46΄ Τρουλινάκης), Τάρε, Παπαδάκης Γ.Μ.

Γιούχτας: Μυλωνάκης, Γιαλιτάκης, Παχάκης, Νικηφόρος, Λουλιάδης, Φουκαράκης, Μανουσάκης(46΄ Ρωμανάκης), Καστελλιανάκης, Νοκάι(46΄ Χαρμπής), Χριστάκης, Μαρκάκης(75΄ Κονιδάκης)