Φιλική ήττα της Γόρτυνας στον Άγιο Μύρωνα από το Αθλόπολις

A-
A+
21/08/2016 | 18:49

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο η Γόρτυνα ηττήθηκε στο γήπεδο του Αγίου Μύρωνα από το Αθλόπολις με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0  χάρη στα γκολ που σημείωσαν οι Σείχ Εμπραχίμ και Λουλεμέα, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο η Γόρτυνα βελτιώθηκε και κατάφερε να μειώσει το σκορ με το Zέικο σε 2-1, ενώ έχασε την ευκαιρία να πάρει την ισοπαλία με το Μηναδάκη να αστοχεί σε πέναλτι στο τέλος του ματς.

Αθλόπολις: Ζαφείρης, Δαφνομήλης, Αργυρούδης, Προκοπάκης, Τσαμπουράκης, Σούρσος, Λουλεμέα, Σείχ Εμπραχίμ, Δεληθωμαϊδης, Ρομπάκης, Φαζάκης. Έπαιξαν και οι: Σταματάκης, Χριστοφοράκης, Λουμπάκης, Μάρκου

Γόρτυς: Κοζωνάκης, Σαβουϊδάκης Χ., Μάλο, Κορδονούρης, Γκουζιώτης, Χαριτάκης, Δημήτρης, Αραβιστάνης, Ταφλάϊ, Λουλάκης, Ποντίκαλης. Έπαιξαν και οι: Νικολακάκης, Σαβουϊδάκης Σ., Σταυρακάκης, Ζέκιο, Μηναδάκης, Στεφανάκη