Α1 ΕΠΣΗ

Με γκολ του Πολυχρονάκη , στις καθυστερήσεις ο ΑΟΤ τη νίκη!

04/03/2017 | 21:02

Σημαντική νίκη στις καθυστερήσεις  με γκολ του Πολυχρονάκη , πέτυχε  σήμερα Σάββατο το  απόγευμα  4/3 ο ΑΟ Τυμπακίου στο γήπεδο του επί του Ανθεστίωνα με 1-0.
Ο ΑΟΤ ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πιο απειλητικός χάνοντας  σημαντικές ευκαιρίες τόσο στο Α΄όσο και στο Β΄ημίχρονο,  ενώ πέτυχε και γκολ το οποίο όμως δεν μέτρησε καθώς η μπάλα δεν πέρασε την γραμμή τέρματος σύμφωνα με υπόδειξη του βοηθού . Μόλις στο 2΄ σουτ του Μεμοτσέλα  δεν ανησύχησε  ιδιαίτερα τον Κωνσταντουλάκη,ενώ στο 8΄ ο τελευταίος  έδιωξε με υπερένταση επικίνδυνη σέντρα – σούτ του Κεφάκη.
Αμέσως μετά οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία και στο 22΄ ο Μαρακομιχελάκης με σουτ και αμέσως μετά ο Κορεόνε έστειλαν την μπάλα λίγο άουτ .
Στο 30΄ ο Μπερουασβίλι είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στο 35΄ο Κορεόνε με σούτ από το ύψος του πέναλτι, ανάγκασε τον Χρονάκη να διώξει με υπερένταση σε κόρνερ.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή στιγμή στις καθυστερήσεις με τον Μεμοτσέλα.
Στην επανάληψη ( στο 54΄ ) κεφαλιά του Μαρακομιχελάκη μετά από σέντρα του Φλορένς πέρασε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό “γάμα” του Χρονάκη , ενώ  τρία λεπτά αργότερα ο Πολυχρονάκης ύστερα από κόψιμο του Μπερουασβίλι σούταρε από το ύψος του πέναλτι, πάνω στον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή στιγμή  στο 82΄ όταν μετά από κόψιμο του Μακρογιαννάκη από δεξιά , ο Χατζάκης  και Δρακούλης δεν μπόρεσαν να  στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα.
Και ενώ όλοι  είχαν  πιστέψει ότι το παιχνίδι θα έληγε ισόπαλο, στις καθυστερήσεις ο Πολυχρονάκης με κοντινή κεφαλιά μετά από κόρνερ του Αναγνωστάκη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-0.
Στο επόμενο λεπτό ο Κωνσταντουλάκης εξουδετέρωσε δύσκολα πάνω στη γραμμή φάουλ του  Τρουλάκη .

ΑΟ Τυμπακίου: Κωνσταντουλάκης, Ντόκο, Πολυχρονάκης, Τριάντης, Χριστοδουλάκης Γ., Μπερουασβίλι (85′ Χριστοδουλάκης), Κουρουθιανάκης, Φλόρενς, Μαρακομιχελάκης (80′ Ναβροζίδης), Αναγνωστάκης, Κοροένε (55′ λ.τ. Νικηταράς).

Ανθεστίων: Χρονάκης, Καλιακάκης, Δοργιομανωλάκης, Αναγνωστόπουλος (55′ Μακρογιαννάκης), Τσομπανάκης, Στρατάκης, Σταυρακάκης (70′ λ.τ. Χατζάκης), Τρουλάκης, Κεφάκης (80′ Φραγκιαδάκης), Μεμοτσέλα, Δρακούλης