Ποδόσφαιρο

Γράφουν ιστορία οι Μοίρες, 1-7 εκτός έδρας  το Αθλόπολις!!!

Γράφουν ιστορία οι Μοίρες, 1-7 εκτός έδρας το Αθλόπολις!!!

04/12/2016 | 20:31

Την μεγαλύτερη σε έκταση νίκη εκτός έδρας στην ιστορία του πέτυχαν οι Μοίρες  στο γήπεδο της Τυλίσου όπου μετά από εντυπωσιακή εμφάνιση συνέτριψαν το Αθλόπολις με 1-7! Το  Αθλόπολις ξεκίνησε με  δύο σημαντικές ευκαιρίες του Λουλεμέα , ενώ οι Μοίρες «απάντησαν» αμέσως μετά με χαμένο τετ α τετ του Προβιδάκη.

Στο 13΄οι Μοίρες πήραν το προβάδισμα με γκολ του Συνοδινού ύστερα  από το κόρνερ του Ηλιάκη, ενώ η απάντηση από το Αθλόπολις ήρθε στο 16′ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρομπάκη( 1-1).

Μια ισοφάριση που δεν κράτησε πολύ , αφού στο 18′ ο Μασέλης έπειτα από το γύρισμα του Ξημεράκη έκανε το 1-2, ενώ στο 20′  μετά από ωραίο συνδυασμό των δύο παραπάνω ο Στέφανος Μασέλης και πάλι σημείωσε το  1-3, για να κλείσει το  ημίχρονο 4-1 ύστερα από  ωραίο τελείωμα του Προβιδάκη.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό  και στο 50′ ο Κιόρι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-5, ενώ στο 72′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ξημεράκη έγινε το 1-6.

Το τελικό 1-7 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Προβιδάκης .

Αθλόπολις: Ζαφείρης, Δεληθωμαΐδης, Λενακάκης (46′ Χριστοφοράκης), Αργυρούδης, Ντόκα, Δίπλας, Λουλεμέα, Λυκούδης, Μάρκου (57′ Μακρής), Δερμιτζάκης (78′ Σείκ Εμπραχίμ), Ρομπάκης.

Μοίρες: Χριστοδουλάκης, Ιερωνυμάκης Κ. (75′ Ξεκαρδάκης), Κουτσάκης, Συνοδινός, Ιερωνυμάκης Ν., Αριστεινίδης, Μασέλης, Κιόρι, Προβιδάκης, Ξημεράκης (80’Φανουράκης), Ηλιάκης (60′ Χαρατσής).