Κόντρα σε ατυχία και δοκάρια, ήττα 1-0 της ΑΕΜ από την άσπρη βούλα!

A-
A+
19/03/2017 | 22:33

Κόντρα σε ατυχία και δοκάρια η ΑΕΜ δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη που ήθελε για να ξεφύγει από την …κοιλιά των τελευταίων αγωνιστικών . Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά ήρθε και το πέναλτι στο 82΄που έδωσε την ευκαιρία στη Χερσόνησο να πανηγυρίσει την νίκη με 1-0.

Οι Μοίρες ξεκίνησαν με πολύ καλές ευκαιρίες των  Χαρατσή, Ανωγειανάκη, Κιόρι και Προβιδάκη, ενώ  η Χερσόνησος “απάντησε'”  με Περβολαράκη και Έλι.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ξεκίνησαν με  τρεις πολύ σημαντικές ευκαιρίες  Ασπετάκη , Καπετανάκης και  Σκιούτι.

Τελικά στο 82′  Καπετανάκης  με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Περβολαράκης, έκανε  το 1-0 , ενώ οι Μοίρες στα τελευταία λεπτά είχαν δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ιερωνυμάκη και στην επαναφορά το σουτ του Χαρατσή αποκρούστηκε στη γραμμή από τους αμυντικούς της Χερσονήσου .

Οι  Μοίρες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με ποδοσφαιριστή λιγότερο λόγω της αποβολής του Χριστοδουλάκη στο 89′.

Χερσόνησος: Έντρι, Κριτσωτάκης (18′ λ.τ. Σκιούτι), Χατζηνικολάκης, Μουντράκης Χαλκιαδάκης, Περβολαράκης, Ανωγειανάκης, Τσάλος (70′ Μαραβελάκης), Ασπετάκης (79′ Κασσάκης), Καπετανάκης, Έλι.

Μοιρες: Χριστοδουλάκης, Ιερωνυμάκης Κ., Κουτσάκης (77′ Ξεκαρδάκης), Συνοδινός, Κιόρι (68′ Χριστοδούλου), Παπαδιός, Μασέλης, Χαρατσής, Προβυδάκης (85′ Ιερωνυμάκης Ν.), Ξημεράκης, Ανωγειανάκης.