close

Β2 ΕΠΣΗ

Κόρακας πολλών αστέρων , συνέτριψε 0-8 την Αναγέννηση!

18/03/2017 | 21:40

Την πιό μεγάλη νίκη της περιόδου πέτυχε ο Κόρακας στο Ηράκλειο,  όπου εντυπωσιακός στην συνέτριψε την Αναγέννηση Δ.Π. με 0-8!!!

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Κουτσάκης με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1,  ενώ στο 25΄ ο Ρινακάκης με κεφαλιά μέσα από την περιοχή πέτυχε το  0-2 . Στο ίδιο τέμπο , ο Κόρακας  στο 30΄ μετά από κόρνερ του Κουτσάκη , ο Σηφάκης με κεφαλιά έκανε το 0-3 ,ενώ στο  49΄ ο Ρινακάκης κέρδισε πέναλτι την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε  ο Ξεκαρδάκης κάνοντας το 0-4. Τέσσερα λεπτά μετά ο Ξεκαρδάκης από το ύψος της περιοχής με ωραίο σουτ έκανε το 0-5 , ενώ στο 57΄ ο Σηφάκης μετά από πάσα του Ξεκαρδάκη σημείωσε το 0-6 και τρία λεπτά αργότερα το 0-7 ολοκληρώνοντας το προσωπικό του χατ –τρικ. Το τελικό 0-8 διαμόρφωσε ο Πετράκης στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Αναγέννηση: Σπυριδάκης, Πλαΐτης(64΄ Φραγκιαδάκης), Καρούζος, Μαυράκης, Μαυρογιάννης, Ανδρουλάκης(50΄ Τσαφαντάκης), Καφετζογιαννάκης(74΄ Παπαδάκης), ΤσαντΗράκης, Στυλλιανάκης Παπαδάκης Λ.

Κόρακας: Αλεβιζάκης, Κουριδάκης(53΄ Χανιωτάκης), Τσιτερής, Καλπουτζάκης(63΄ Σμαραγδάκης), Χαριτάκης Ν., Χαριτάκης Μ.(49΄Ψιλομανουσάκης) , Ρινακάκης Β., Ξεκαρδάκης, Σηφάκης, Κουτσάκης, Πετράκης