Κύπελλο ΕΠΣΗ

Κύπελλο ΕΠΣΗ: Ένας 16χρονος έδωσε την πρόκριση στο Ζαρό !

Στην παράταση 2-3 τον Ραύκο

25/10/2017 | 21:59

Και καθώς στην κανονική διάρκεια το ματς έληξε 2-2 ,  στην παράταση ο 16χρονος Γιατρωμανολάκης που είχε περάσει σαν αλλαγή στο 80΄στη θέση του Ρομπάκη λύτρωσε τον Ζαρό αφού πέτυχε το νικηφόρο γκολ που έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του για τους «16» του κυπέλλου ΕΠΣΗ .

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Ζαρό  αφού  μόλις στο 6ο λεπτό ο Ρομπάκης άνοιξε το σκορ ( 0-1).

Οι “πράσινοι” στο 14′ διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Αντώνη Μεταξάκη(0-2) ενώ ο Ραύκος ανέβασε στην συνέχεια απόδοση και  πέντε λεπτά αργότερα μείωσε με τον Ψωμά σε 1-2, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση!

Το ματς πήρε φωτιά στις καθυστερήσεις όταν ο Ραύκος με τον Παναούση πέτυχε το 2-2 και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση.

Εκεί, ο Ζαρός με σκόρερ τον νεαρό Γιατρομανωλάκη όπως προαναφέραμε  βρήκε το γκολ που έψαχνε και πήρε την πρόκριση για τους “16”, με τελικό σκορ το 2-3!

ΡΑΥΚΟΣ: Βασιλάκης, Πασπαλάκης (78’ Σταματάκης Μηνάς), Καμαράτος, Παναούσης, Λαμπράκης (46΄Φάκας), Ψωμάς, Βάμβουλας (74’ Γιαννακουδάκης), Καραξής, Κουτσοποδιώτης, Λουλεμέα, Στεφανάκης

ΖΑΡΟΣ: Φιλιουδάκης, Γενιτσαρίδης, Λογοθέτης, Αλμπαντάκης Β., Πολυμερίδης Χρ. (55′ Λιουδάκης), Πολυμερίδης Γ., Φραγκιαδουλάκης, Παραθύρας (69’ Λεμονάκης), Κλαπάκης (61’ Πουλάκης), Μεταξάκης, Ρομπάκης (80’ Γιατρομανωλάκης

Στη φωτογραφία: Λεμονάκης , Γιατρωμανωλάκης δύο νέοι ποδοσφαιριστές από τον Ζαρό