Νέα ήττα του ΑΟΤ στο Τυμπάκι ,  0-2 από την Μινωική!

Νέα ήττα του ΑΟΤ στο Τυμπάκι , 0-2 από την Μινωική!

A-
A+
11/12/2016 | 19:05

Την 6η του ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε σήμερα ο ΑΟΤ στο Τυμπάκι όπου με γκολ στο Β΄ ημίχρονο έχασε από την Μινωϊκή με 0-2 στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ.

Στο Α΄ ημίχρονο  ο ΑΟΤ έφτασε κοντά στο γκολ , ωστόσο η προσπάθεια του Νικηταρά σταμάτησε στο δοκάρι , ενώ οι γηπεδούχοι ζήτησαν και πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Κουρουθιανάκη στο 35΄ με τον διαιτητή της αναμέτρησης να αφήνει όμως  να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Στο  70΄η Μινωική κατάφερε να πάρει κεφάλι με πολύ όμορφο σουτ του Λέσι έξω από την περιοχή , ενώ  3΄ λεπτά μετά ο διαιτητής ακύρωσε γκολ του Κλίνη ως οφσάιντ γεγονός που προκάλεσε τις αντιδράσεις των φιλοξενούμενων.

Τελικά  ο Κλίνης ήταν αυτός που βρήκε και πάλι το στόχο (0-2) δίνοντας έτσι σημαντικό προβάδισμα στη Μινωϊκή.

Στη  συνέχεια οι δύο ομάδες διαμαρτυρήθηκαν  για ένα πέναλτι η κάθε μία με τον διαιτητή της αναμέτρησης να αρνείται και στις δύο περιπτώσεις.

ΑΟΤ: Κωνσταντουλάκης, Άλα, Κουρουθιανάκης, Χριστοδουλάκης Γ.(75΄ Νιολάκης), Στρακατούνας, Ντόκο, Αναγνωστάκης, Τριάντης(88΄ Φιτσάκης), Νικηταράς, Χριστοδουλάκης Γ., Κοροένε

Μινωική : Ψαρουλάκης, Βαρδοικολάκης, Παπουτσιδάκης(80 Μανιαδάκης), Γεωργατζάς, Αποστολάκης Γ., Καστελλιανάκης(75΄ Καραμανίδης), Τσακάνι, Ρουμελιώτης, Κλίνης, Τσαίνης(88΄ Μούτσι), Λέσι