Α1 ΕΠΣΗ

Νίκη για τη Δόξα Γαλιάς ύστερα από 12 αγωνιστικές , 4-0 τον ΕΓΟΗ!

04/12/2016 | 20:05

Αυτό που φάνηκε από την αρχή,  ότι ήταν θέμα χρόνου το γκολ και  μια μεγάλη νίκη,  για τη Δόξα Γαλιάς ήρθε …  Και ήρθε έπειτα 12 αγωνιστικές , αφού τόσος χρόνος χρειάστηκε για να επιστρέψει στις νίκες η Δόξα Γαλιάς ( από την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ!) κερδίζοντας αυτή τη φορά  με 4-0 τον ΕΓΟΗ και με χατ τρικ του Ποτηράκη .

Μόλις στο 5′ ο επιθετικός των γηπεδούχων ( Ποτηράκης)  σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Ανδρικάκη, ενώ στο 20′ μετά από κάθετη του Παπαδιού, ο έμπειρος επιθετικός της Γαλιάς άνοιξε το σκορ. Στη συνέχεια, η Γαλιά ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Γιαλιτάκη όμως ο κ. Κρασαγάκης είχε αντίθετη άποψη και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το 1-0.

Στην επανάληψη (60΄) , ο Γιαλιτάκης κέρδισε  το οποίο  εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος κάνοντας το 2-0. Στο 78′ ο Ποτηράκης με κεφαλιά διαμόρφωσε το 3-0 και στο φινάλε μετά από σέντρα του νεαρού Χρονάκη, ο Ποτηράκης έκανε το 4-0 που ήταν  και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Δόξα Γαλιάς: Χωματάς, Χαλκιαδάκης(70’ Λαμπότι), Σπάρος, Χατζηδάκης, Χαμαλάκης, Παπαδιός, Μόντι(80’ Καραμανιτάκης), Μπιμπάκης, Θαμνόπουλος, Ποτηράκης, Γιαλιτάκης(85’ Χρονάκης)

ΕΓΟΗ: Ανδρικάκης, Κέσκος, Περυσινάκης, Καλαϊτζάκης, Βιστάκης(15’ λ.τ. Ρισσάκης – 46’ Συντιχάκης), Κεφαλούκος, Ντινελλάρη, Γιακουμάκης, Ταβερναράκης(75’ Ταμπάκης), Βρούζος, Σταυρακάκης