Α1 ΕΠΣΗ

“Πέρασε”  κι από τη Γαλιά ο ΑΟΤ, στις  λεπτομέρειες  0-1  τη Δόξα

“Πέρασε” κι από τη Γαλιά ο ΑΟΤ, στις λεπτομέρειες 0-1 τη Δόξα

12/02/2017 | 18:47

Με γκολ του Μαρακομιχελάκη στο 80΄, ο ΑΟΤ κατάφερε να επιβληθεί σήμερα Κυριακή απόγευμα 12/2 της τοπικής Δόξας στη Γαλιά  με 0-1 , επιβεβαιώνοντας μεταξύ των άλλων και  τον προπονητή του κ. Κουτεντάκη που είχε δηλώσει ότι το παιχνίδι θα κριθεί  στις λεπτομέρειες. Και πράγματι ο κόουτς του Τυμπακίου δεν έπεσε έξω αφού έτσι όπως πήγαινε το παιχνίδι φαινόταν από την αρχή ότι θα κριθεί στο γκολ. Ένα γκολ που ήρθε στα τελευταία λεπτά του αγώνα όταν όλοι είχαν πιστέψει ότι θα έληγε 0-0.

Στο σημείο εκείνο ο Κουρουθιανάκης κτύπησε πλάγιο άουτ και καθώς η μπάλα κατευθυνόταν προς το τέρμα ο Μαρακομιχελάκης που εκμεταλεύτηκε στιγμιαία αδράνεια και ίσως κακή εκτίμηση του τερματοφύλακα “τσίπησε” τη μπάλα  όσο έπρεπε για να καταλήξει στα δίκτυα (0-1).  Από κει και πέρα ο ΑΟΤ  είχε δυό καλές στιγμές στο Α΄ημίχρονο και αμέσως μετά το γκολ με τον Χριστοδουλάκη Γ,  όταν με προβολή δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα,  ενώ η Γαλιά  απάντησε λίγο αργότερα  (87΄) με κεφαλιά του Καραμανιτάκη την οποία εξουδετέρωσε πάνω στη γραμμή ο Κωνσταντουλάκης, ενώ είχε πολύ καλη ευκαιρία στο ξεκίνημα του αγώνα.

Δόξα Γαλιάς: Χατζηδάκης, Χαλκιαδάκης, Χατζηδάκης Β., Χαμαλάκης, Καραμανιτάκης, Θαμνόπουλος, Μπιμπάκης Κ.(46΄ Λαμπότι), Μόντι, Ποτηράκης, Σουλτάτος (70΄ Σπάρος – 75΄ λ.τ. Μαραγκάκης) Μπιμπάκης Β.

ΑΟΤ: Κωσταντουλάκης, Ντόκο, Τριάντης, Χριστουδουλάκης Γ., Νικηταράς (65΄ Μαραγκάκης), Πολυχρονάκης, Κουρουθιανάκης, Μαρακομιχελάκης Ν.(90΄ Φλορένς), Αναγνωστάκης, Κοροένε(70΄ Χριστοδουλάκης Γ.)