close

Α1 ΕΠΣΗ

Πήρε τα πάνω της η Φαιστός , σπουδαία νίκη 3-2 τον ΠΑΝΟΜ

02/04/2017 | 22:32

Πέρασε όπως φαίνεται το “βάλτο”  η Φαιστός αφού κατάφερε να πετύχει την τρίτη της συνεχόμενη νίκη σήμερα Κυριακή 2/4 επί του ΠΑΝΟΜ με 3-2 και να κάνει έτσι το μεγάλο βήμα σωτηρίας.

Μόλις στο 1ο λεπτό, ο Μάλι έχασε σημαντική ευκαιρία για τη Φαιστό , ενώ στο 5΄ο ΠΑΝΟΜ άνοιξε  το σκορ με διπλή προσπάθεια του  Τζανάκη (την πρώτη φορά απέκρουσε ο Σωπασής) . Λίγα λεπτά αργότερα, η Φαιστός κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με σουτ έξω από τη περιοχή του Γιώργο Μ. Παπαδάκη, ενώ στο 13′ ο Κώστας Τάρε πέτυχε το  2-1 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο 53΄ο Γιώργος  Μ. Παπαδάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1  με τον ΠΑΝΟΜ να διαμαρτύρεται για την υπόδειξη του φάουλ τονίζοντας πως ήταν…ανύπαρκτο.

Ο ΠΑΝΟΜ το μόνο που κατάφερε στη συνέχεια  ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με τον Τζανάκη σε 3-2 .

Φαιστός: Σωπασής, Γκερεδάκης, Παπαδάκης Σ., Παπαδάκης Ν., Παπαδάκης Α., Παπαδάκης Γ.Γ., Παπαδάκης Γ.Μ., Καραλάκης, Τάρε(80’ Αμαρίλντο), Μάλι(90’ Ζανέλι), Φιτσάκης

ΠΑΝΟΜ: Ζαχαριάδης, Μαυρίδης, Τζιράκης, Κόστα(46’ Ρεμπελάκης), Δαριβιανάκης, Κοκκινάκης, Συσκάκης(35’ λ.τ. Διαμαντάκης), Κατσούλης, Μπελιβανάκης(60’ Κολάι), Τζανάκης, Νικόλι