close

Τοπικό

Με γκολ του Λέσι στο Α΄ ημίχρονο , ήττα 1-0 του Ζαρού από τη Μινωϊκή

09/04/2017 | 10:11

Παρά την καλή του παρουσία , ιδιαίτερα στο Β΄ημίχρονο , ο Ζαρός δεν κατάφερε να πάρει έστω την ρεβάνς της ισοπαλίας του Α΄γύρου (1-1 στο Ζαρό) καθώς με γκολ του δαιμόνιου Λέσι στο 40΄η Μινωϊκή κέρδισε με 1-0 και απειλεί πλέον για πρώτη πεντάδα…

Τόσο η Μινωική, όσο και ο Ζαρός έδειξαν πως δίκαια βρίσκονται ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα ,  με τους γηπεδούχους ωστόσο να έχουν καλύτερη απόδοση στο Α΄ημίχρονο και τους φιλοξενουμένους στην επανάληψη όπου έχασαν ευκαιρίες με Φραγκιαδουλάκη και Μεταξάκη .

Μινωική: Ψαρουλάκης, Παπουτσιδάκης, Καραμανίδης, Αποστολάκης, Γεωργαντζιάς, Καστελλιανάκης, Ρουμελιώτης, Τσακάνι, Μούτσι, Λέσι, Γουργιώτης(65’ Μπαντούνας)

Ζαρός: Φιλιουδάκης, Γιαννουλάκης, Πολυμερίδης Γ., Γενιτσαρίδης(55’ Χελά), Μπεζάνη, Πολυμερίδης Χ.(60’ Καραφωτιάς), Φραγκιαδουλάκης, Λιοδάκης(62’ Αλμπαντάκης), Κλαπάκης, Μεταξάκης, Αντωνάκης