close

Α1 ΕΠΣΗ

Ουσία στο Α΄και σωστή διαχείριση στο Β΄ ημίχρονο έφεραν το Ανθεστίων -Γόρτυς 3-0

09/04/2017 | 21:42

Μετά από ένα καλό Α΄μέρος και μιά σωστή διαχείριση στο Β΄ημίχρονο ο Ανθεστίων κατάφερε να πανηγυρίσει μιά ακόμα νίκη αυτή τη φορά επί της Γόρτυνας με 3-0 .

Οι γηπεδούχοι μόλις στο 7’ με πλασέ του Τσομπανάκη μέσα από τη περιοχή άνοιξαν το σκορ (1-0) ενώ ένα εκρηκτικό δεκάλεπτο μετά τους απέφερε το 2-0 με τον Τρουλάκη.

Στο 18’ οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ξεπεράσουν το σοκ των δύο γρήγορων γκολ όμως η καλή στιγμή του Μπέη δε μεταφράστηκε σε γκολ. Ακόμα μια καλή στιγμή για την Γόρτυνα καταγράφηκε στο 40’ με τον Καουκάκη να επιχειρεί ένα δυνατό και συνάμα επικίνδυνο σουτ το οποίο ανάγκασε τον Χρονάκη να πραγματοποιήσει σωτήρια επέμβαση διατηρώντας ανέπαφη την εστία του.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ανθεστίωνας διαμόρφωσε στο  67’ το 3-0 με πλασέ του  Στρατάκης .

Ανθεστίων: Χρονάκης, Καλιακάκης, Κλάδος, Τσομπανάκης, Μακρογιαννάκης, Τρουλάκης, Σταυρακάκης, Δρακούλης, Μεμοτσέλα(65’ Ταμιωλάκης), Κεφάκης(45’ Κεφάκης), Δοργιομανολάκης(56’ Στρατάκης)

Γόρτυς: Χαραλαμπάκης, Σταυρακάκης, Ξαγοραράκης, Κορδονούρης, Χουδετσανάκης(45’ Μερκουλίδης), Κοκολάκης, Φανουράκης, Μιαούλης, Δημήτρης(67’ Μιγκελ), Καουκάκης, Μπέης(45’ Αρισταβάνης).