Ποδόσφαιρο

Προβλημάτισε ο ΟΦΗ – Φιλική ήττα από τον Εργοτέλη

Οι κιτρινόμαυροι κέρδισαν τις εντυπώσεις

13/10/2018 | 17:00

Φιλική νίκη με 0-1 επί του ΟΦΗ σημείωσε το Σάββατο το μεσημέρι στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο ο Εργοτέλης. Οι “κιτρινόμαυροι” ήταν αυτοί που κέρδισαν τις εντυπώσεις στο φιλικό των δύο ομάδων με τον ΟΦΗ από την μεριά του να προβληματίζει με την συνολική του απόδοση λίγες ημέρες πριν από το σημαντικό ματς με τον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρήκαν δίχτυα, «χτυπώντας» τον ΟΦΗ εκεί που πονάει, στις αντιδράσεις του στις στημένες φάσεις. Στο 22′ ο Κοζορώνης εκτέλεσε κόρνερ, ο Μαζουλουξής πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ για το 0-1.

Οι «μελανόλευκοι» δεν κατάφεραν να αντιδράσουν, με τον Εργοτέλη να έχει τις ευκαιρίες ως το τέλος του ημιχρόνου, ενώ και μετά την ανάπαυλα οι αλλαγές του Παπαδόπουλου δεν βελτίωσαν την ομάδα. Το μόνο που καταγράφηκε ως αξιόλογη φάση ήταν το δοκάρι του Παπαστεριανού λίγο πριν το φινάλε.

Συνθέσεις:

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Κυριακίδης, Αραβίδης, Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Οικονόμου, Σάσσι, Μεγιάδο, Ποτουρίδης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Στρέζος, Νάστος, Παπαστεριανός, Αργυρόπουλος, Κοροβέσης, Πλατέλλας

Εργοτέλης: Καλογεράκης, Μαουλουξής, Γιακούμπου, Κοζορώνης, Μπάτζιος, Μπρους, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Ιατρούδης, Έφορντ, Κόατενγκ