Β2 ΕΠΣΗ

Πρωταθλητής και με τη βούλα ο Α.Ο.Ασημίου , 4-0 τον ΟΦΗ ’94

09/04/2017 | 22:20

Πρωταθλήτρια και με τη βούλα στέφθηκε η ομάδα του Ασημίου μετά τη νίκη της με 4-0 επί του ΟΦΗ 94 κερδίζοντας παράλληλα την άνοδο στην Α2 κατηγορία.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν ορεξάτα στο παιχνίδι και στα πρώτα λεπτά έχασαν δύο σημαντικές ευκαιρίες με τους Βαρδάκη και Στρατάκη να «σημαδεύουν» το δοκάρι της εστίας του Πανταγάκη.
Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι, ισορρόπησαν το παιχνίδι και δημιούργησαν με την σειρά τους  ευκαιρίες, έχοντας κορυφαία εκείνη του Αποστολάκη που έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Ντάγκινη.
Στην επανάληψη, το Ασήμι μπήκε καλύτερα και πιο αποφασιστικά στον αγωνιστικό χώρο, καταφέρνοντας έτσι να ανοίξει το σκορ στο 50΄ όταν μετά από πάσα του Έντισον ο Βαρδάκης πέτυχε το 1-0, για να έρθει λίγο αργότερα ο Καφετζόπουλος να σημειώσει το 2-0, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τους πολλούς φιλάθλους της ομάδας του που έδωσαν το παρόν στις κερκίδες.
Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι τριπλασίασαν τα τέρματά τους με τον νεαρό Τίτο Χατζάκη να «γράφει» με απευθείας εκτέλεση φάουλ το 3-0, για να έρθει λίγο μετά ο Καφετζόπουλος να διαμορφώσει το τελικό 4-0, ολοκληρώνοντας έτσι τη νίκη για την ομάδα του, παίρνοντας παράλληλα τον τίτλο του πρώτου σκόρερ στην κατηγορία.

Ασήμι Ντάγκινης, Λεντιδάκης(85′ Τσιρίνης), Γωραντονάκης, Ανδρουλάκης, Καλλέργης, Χατζηπαυλίδης, Βαρδάκης, Ιβάν, Στρατάκης(46’ Έντισον), Καφετζόπουλος, Χατζάκης Τ(70′ Χατζηκωνσταντίνου).

ΌΦΗ 94′:  Πανταγάκης, Αποστολάκης(70′ Τζωρτζάκης), Κουρίνος, Μουτσομετάι, Ζερβάκης, Βολτυράκης, Παπαδάκης, Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης(85′ Αυγουστάκης), Κοτζιάς, Λαζίδης(60′ Γκίνης)