Β2 ΕΠΣΗ

Με σκόρερ Κουρτάκη και Κιόσια , 2-1 η Πυργιώτισσα την Αναγέννηση

11/02/2017 | 20:33

Σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα Σάββατο η Πυργιώτισσα στο Τυμπάκι όπου με γκολ των Κουρτάκη  και Κιόσια επικράτησε της  της Αναγέννησης Δυτικών Προαστίων με  2-1 .

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με σημαντική ευκαιρία του  Κιόσια στο 10΄,  όταν μόνος του απέναντι στον αντίπαλο γκολκίπερ με ψηλοκρεμαστό πλασέ έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στο 30΄ με κεφαλιά του Κουρτάκη άνοιξαν τελικά το σκορ(1-0).
Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έφεραν  το ματς στα ίσια με τον Παπαδάκη όταν με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1, για να έρθει όμως η απάντηση των γηπεδούχων στο 80΄ με τον Κιόσια να διαμορφώνει το τελικό 2-1 .
Λίγα λεπτά αργότερα ο σκόρερ πέτυχε κι άλλο γκολ το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ενώ στο 84΄ οι φιλοξενούμενοι έχασαν ευκαιρία να ισοφαρίσουν με τον Τσαντηράκη να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι.

Πυργιώτισσα: Γρηγοράκης, Μανουσάκης, Γκλεζάκος, Στρατιδάκης, Καστρινάκης, Μερντάνι(65΄ Γκινίκα), Κιόσια, Γαργανουράκης, Άλμπερτ(75΄ Θάνος), Κουρτάκης, Νιολάκης(90΄ Μάκρογλου)

Αναγέννηση: Βραχνάκης, Στυλλιανάκης(46΄ Θαλασσινός), Σαφάκας, Καρούζος, Πλαίτης, Μαυρογιάννης, Μανωλιός(81΄ Γεωργιάδης), Μαυράκης(46΄ Τσαφαντάκης),  Ανδρουλάκης, Παπαδάκης, Τσαντηράκη