close

Α1 ΕΠΣΗ

Με σκόρερ τον Ποτηράκη , 1-0 η Δόξα τον Ανθεστίωνα στη Γαλιά

19/02/2017 | 22:24

Με σκορερ τον Ποτηράκη η Δόξα Γαλιάς κατάφερε να πανηγυρίσει ακόμα μιά νίκη,  αυτή τη φορά επί του Ανθεστίωνα στην έδρα της με 1-0.

Η Δόξα Γαλιάς πραγματοποίησε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο , ενώ ευτύχησε να προηγηθεί και στην πρώτη της καλή στιγμή . Συγκεκριμένα στο 15′ ο Σουλτάτος εκτέλεσε το κόρνερ,  ο Ποτηράκης  έπιασε  την κεφαλιά και η μπάλα προσπάθεια του Χρονάκη κατέληξε στα δίκτυα για το 1-0 .

Στη συνέχεια το συγκρότημα του Δημήτρη Κόκκινου κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Κεφάκη, με τον Ποτηράκη να αναλαμβάνει την εκτέλεσή του και τον Χρονάκη να αποκρούει, ενώ μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι έχασαν στιγμές με τους Λαμπότι και Μόντι.

Στην επανάληψη ο Ανθεστίωνας μπήκε δυνατά και πίεσε για την ισοφάριση, χάνοντας  ευκαιρίες με τους Μεμοτσέλα και Τρουλάκη κυρίως, χωρίς όμως να μπορέσουν να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Δόξα Γαλιάς: Χατζιδάκης Β., Χαλκιαδάκης, Χατζιδάκης Β., Χαμαλάκης, Καραμανιτάκης, Θαμνόπουλος (67′ Μακριδάκης), Λαμπότι (87′ Χρονάκης), Μόντι, Ποτηράκης, Σουλτάτος (62′ Μπιμπάκης Κ.), Μπιμπάκης.

Ανθεστίων: Χρονάκης, Τσομπανάκης, Αναγνωστόπουλος, Κλάδος, Στρατάκης, Τζανάκης (46′ Δοργιομανωλάκης), Χατζάκης (70′ λ.τ. Μεμοτσέλα), Σταυρακάκης, Φραγκιαδάκης (80′ Μελαδάκης), Τρουλάκης, Κεφάκης.