Σώθηκε και μαθηματικά η Φαιστός , 2-2 με τη Δόξα στη Γαλιά

A-
A+
07/05/2017 | 20:23

Στην Α1 ΕΠΣΗ θα αγωνίζεται και τη νέα σεζόν η Φαιστός καθώς με τον βαθμό που πήρε κόντρα στην Γαλιά με τη  Δόξα (μετά το μεταξύ τους 2-2) εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της στην κατηγορία.

Η Φαιστός στο 12΄ έφτασε κοντά στο  γκολ ωστόσο ο Παπαδάκης Γ., νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Μπικάκη και το σκορ δεν άλλαξε.

Τελικά μετά από εκατέρωθεν ευκαιρίες οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ χάρη στο τέρμα του Μάλι  στο Α΄ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια όταν στο 60΄ με πολύ ωραίο πλασέ του Σουλτάτου μέσα από την περιοχή ισοφάρισαν σε 1-1. Λίγο αργότερα  ο Ποτηράκης  έκανε την  ανατροπή για τη Δόξα Γαλιάς, ενώ  στο 78ο λεπτό ο τερματοφύλακας Σωπασής που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή διαμόρφωσε το τελικό 2-2 χαρίζοντας τον βαθμό και τελικά την παραμονή  και μαθηματικά στη Φαιστό.

Δόξα Γαλιάς: Μπικάκης, Χαλκιαδάκης, Λαμπότι(70΄ Μπιμπάκης Κ.), Σπάρος, Γασπαράκης(70΄ Καραμανιτάκης), Χαμαλάκης, Μπιμπάκης Γ., Μόντι(46΄ Σουλτάτος), Ποτηράκης, Χρονάκης, Μακριδάκης

Φαιστός: Άλβι, Παπαδάκης Ν., Παπαδάκης Σ., Αμαρίλντο, Φιτσάκης, Γκερεδάκης, Παπαδάκης Γ.Μ.(70΄ Σωπασής), Τάρε, Καραλάκης, Παπαδάκης Γ.Γ. (46΄ Φραγκιαδάκης), Μάλι