Α1 ΕΠΣΗ

“Συννεφιασμένη  Κυριακή”  στις Αρχάνες , ήττα  5-1 του ΑΟΤ από τον Γιούχτα !

“Συννεφιασμένη Κυριακή” στις Αρχάνες , ήττα 5-1 του ΑΟΤ από τον Γιούχτα !

02/04/2017 | 21:10

Αν και ισοφάρισε σε 1-1 ο ΑΟΤ δεν μπόρεσε να αποφύγει την βαριά ήττα στις Αρχάνες όπου ηττήθηκε από τον Γιούχτα με 5-1 .

Ο Γιούχτας  κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 12ο λεπτό με σουτ του Καστελλιανάκη, ενώ ο  ΑΟΤ ισοφάρισε στο 14με τέρμα του Μαρακομιχελάκη σε 1-1. Ο Καστελλιανάκης στο 28’ κατάφερε με όμορφη κεφαλιά να σημειώσει  το 2-1 για τον Γιούχτα  , ενώ  στο δεύτερο μέρος  ο  Γιούχτας  στο 70’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαρκάκη, το οποίο κέρδισε ο Νοκάι σημείωσε το 3-1. Ο νεαρός ακραίος επιθετικός των Αρχανιωτών πέτυχε και  τέταρτο τέρμα  στο 75’ με ωραίο σουτ, ενώ το τελικό 5-1 σημείωσε στο 85ο λεπτό ο Φουκαράκης με σουτ μέσα από την περιοχή. Αξίζει να σημειωθεί, πως ο Γιούχτας αγωνιζόταν από το 60′ με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Σεληνιωτάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Γιούχτας: Χωματάς, Κασσωτάκης, Παχάκης, Σεληνιωτάκης, Νικηφόρος, Φουκαράκης, Χρηστάκης (62′ Μανουσάκης), Καστελλιανάκης, Νοκάι, Μπέρκης (73′ Χαρμπής), Μαρκάκης (80′ Λουλιάδης)

ΑΟΤ: Κωνσταντουλάκης, Σαβοιδάκης (60’ Μαραγκάκης), Πολυχρονάκης, Χριστοδουλάκης Γ., Ντόκο, Φλορένς, Αναγνωστάκης, Ορεόνε, Μπερεβασβίλι (70’ Χριστοδουλάκης Ι.) Μαρακομιχελάκης (75΄Νικηταράς)