Ποδόσφαιρο

Τρίτο συνεχόμενο τρίποντο για την Τύλισο 3-2 την Γόρτυνα

03/12/2018 | 10:10

Η Τύλισος σε ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι επικράτησε της Γόρτυνας με 3-2 και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Η νίκη αυτή για τους γηπεδούχους ήταν η τρίτη συνεχόμενη μετά αυτή επί του ΑΟΤυμπακίου, του ΠΑΝΟΜ και τώρα της Γόρτυνας. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 29 μετά από κοντινή προβολή του Σπυριδάκη ,ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Γκίνης με εκπληκτικό τέρμα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 .Η ομάδα της Γόρτυνας προσπάθησε και έχασε μια πολύ σημαντική ευκαιρία με τον Μάλο λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.Στο 48 η Τύλισος ήρθε πολυ κοντά να πετύχει και τρίτο τέρμα όταν ο Χατζηγεωργίου σημάδεψε το αντίπαλο δοκάρι.Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ξανά στην αναμέτρηση με την εύστοχή εκτέλεση πέναλτι του Χελά στο 55.Στο 66 ο Χατζηγεωργίου ανέβασε την σε δυο γκολ την διαφορά των δύο ομάδων με κεφαλιά ψαράκι.Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Χελά

Τύλισος:Κάββαλος,Μανιαδάκης, Τσαμπουράκης,Σπυριδάκης, Μπαλωμένος,Σπάρος,Μανιούδης,Γκίνης, Κουρέλης,Σπύρου, Χατζηγεωργίου

ΓΟΡΤΥΣ: Ανδρικάκης, Σταυρακάκης, Χελά, Ξαγοραράκης, Σαβοιδάκης Στ(85 Μηναδάκης)., Αντωνάκης, Μάλο, Δημήτρης(65 Μικέλ), Μπατούνας(50 Κωστάκης), Φραγκιαδάκης(85 Κυρλάκης), Νικηταράς.