Τοπικό

«Χ»όρτασαν γκολ στους Βώρρους , 3-3 η Φαιστός  με το Λίντο

«Χ»όρτασαν γκολ στους Βώρρους , 3-3 η Φαιστός με το Λίντο

08/10/2017 | 22:27

Σε ένα πολύ καλό και παραγωγικό  παιχνίδι στους Βώρρους ,  όπου μετά από εναλλαγές στο σκορ  σημειώθηκαν  έξι (!) γκολ, Φαιστός και Λίντο αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Μόλις στο 10’ ο Κάββαλος με μακρινό –εντυπωσιακό- γκολ έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους, όμως λίγα λεπτά αργότερα ο Γιώργος Παπαδάκης ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη στο 58’, ο Χαλκιαδάκης έκανε το 2-1 για τη Φαιστό, δίνοντας για πρώτη φορά το προβάδισμα στην ομάδα του, όμως ο Χριστοφής στο 65’ ισοφάρισε σε 2-2. Ο Γιώργος Παπαδάκης στο 82’ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του Στέλιου Ανωγειανάκη με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τέσσερα λεπτά αργότερα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.  Το τελικό 3-3 διαμόρφωσε στο 90’ ο Δημήτρης Σκίλο.

Φαιστός: Μαστραντωνάκης, Παπαδάκης Σ., Καραμανιτάκης, Κουτσάκης(46′ Σκαντζάκης), Παπαδάκης Γ., Χαλκιαδάκης(86′ Φραγκιαδάκης), Παπαδάκης Α., Ναβροζίδης, Αργύρης, Γκερεδάκης, Τσακιρίδης(46′ Καραλάκης)

Λίντο: Σηφάκης, Δροσάτος, Σκίλο, Κάββαλος, Πύλιος, Σαραφαλντίν, Κεφαλούκος, Ψαλιδάκης(71′ Χαϊνάκης), Νικηφόρος, Ψαρράς(90′ Αλεξάκης), Βουρδάκης(46′ Χριστοφής)