1-0 Ζαρός – Μοίρες (φώτο)

A-
A+
09/12/2018 | 17:41

Με χρυσή αλλαγή το νεαρό Χριστοφοράκη, η ομάδα του Ζαρού επικράτησε με 1-0 των Μοιρών, με κατάμεστη την κερκίδα και βροχερό καιρό!

Ο Ζαρός δεν μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας ένα καλό σουτ με το Φραγκιαδουλάκη, ενώ και οι Μοίρες είχαν ένα καλό σουτ με τον νεαρό Καργάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ζαρός, ανέβασε στροφές, πραγματοποίησε καλές φάσεις και στο 80 κατάφερε με τον Χριστοφοράκη να πετύχει ένα πολύ όμορφο γκολ, με σουτ μέσα από την περιοχή, μετά από πανέμορφο κοντρόλ!

Στα πρώτα λεπτά των καθυστερήσεων, ο ίδιος παίχτης βγήκε τετ α τετ μετά από κούρσα είκοσι μέτρων, όμως το τελείωμα δεν ήταν αναμενόμενο και έτσι το σκορ έμεινε στο 1-0.

Στην έναρξη του παιχνιδιού, τιμήθηκαν τα δύο αδέρφια Πολυμερίδη, τα οποία για χρόνια αγωνίστηκαν στο Ζαρό!