Δεν είχε νικητή το Μεσαρίτικο ντέρμπι

A-
A+
05/11/2018 | 8:53

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση αναμέσα στην Γόρτυνα και τις Μοίρες με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.

Την πρώτη καλή ευκαρία την έχασαν οι γηπεδούχοι στο 35΄ με τον Μπαντούνα να αστοχεί από ευνοϊκή θέση.

Τρία λεπτά αργότερα ο Προβιδάκης εκμευταλεύτηκε την αδράνεια των αμυντικών των γηπεδούχων και ανοιξε το σκορ για τις Μοίρες.Λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα του Γιάννη Κοντάκη κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μασέλη στον Νικηταρά.Ο παθών ανέλαβε την εκτέλεση στέλνοντας την μπάλα αουτ.Το 1-1 διαμορφώθηκε στο 54 με γυριστή κεφαλιά του Αντωνάκη .Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν φύγει με το τρίποντο αν ο Φουντουλάκης ήταν πιο προσεκτικός στην ευκαιρία που το δόθηκε στο 89

ΓΟΡΤΥΣ: Ανδρικάκης, Σταυρακάκης, Ξαγοραράκης, Φραγκιαδάκης, Σαβουιδάκης Στ., Κεφακης, Αντωνάκης, Δημήτρης, Ψωμάς(85 Μηναδάκης), Νικηταράς(70 λτ Νικηταράς), Μπατούνας(80 Φουντουλάκης)

Μοίρες: Σωπασής, Μασέλης,Πολυμερίδης Ι, Πολυμερίδης χ,Καργάκης Α(72 Κουτσάκης), Καργάκης Χ, Καλεμάκης, Ιερωνυμάκης, Προβιδάκης(89 Σαββοιδάκης), Ηλιάκης, Κιόρι

Το apopsilive.gr ενθαρρύνει τους αναγνώστες να εκφράζουν τις απόψεις και τα παράπονα τους μέσα από την ιστοσελίδα μας, καθώς θεωρούμε ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να το κάνει ελεύθερα. Ωστόσο, αυτό δε σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Παρακαλούμε τα κείμενα να μην είναι υβριστικά ή συκοφαντικά γιατί δεν θα εγκρίνονται προς δημοσίευση.