Νότια Κρήτη

Έσωσε την παρτίδα στο 94′ το Τυμπάκι!

10/12/2018 | 8:40

Στο 94′ κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας ο ΑΟ Τυμπακίου στο ντέρμπι με την Αγία Βαρβάρα όπου το τελικό σκορ ήταν 1-1.

Η Αγία Βαρβάρα πήρε προβάδισμα στο σκορ με πλασέ του Νίκου Κοζορώνη στο 60ο λεπτό του παιχνιδιού, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε κι άλλες ευκαιρίες να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, όπως και ο Δάσκος, όμως δεν τα κατάφεραν και έτσι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαρακομιχελάκης εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών για να χαρίσει στην ομάδα του τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

AOTυμπακίου: Kωνστανταράκης, Μανουσάκης, Χαλκιαδάκης, Ναβρόζίδης, Ντόκο,Τριάντης, Ντισπυράκης, Φραγκιαδάκης (67′ Σχοιναράκης), Μαρακομιχελάκης, Ντρέκα (57′ Κουτεντάκης), Άλμπερτ (51′ Χριστοδουλάκης)

Αγία Βαρβάρα: Σπανός, Φωτάκης, Κοζορώνης Δ.,Μουφτάρι, Σαμαριτάκης, Πακιουφάκης,Κοζορώνης Ν, Κασσωτάκης (65 Μανωλακάκης), Μαυρομάτης, Δάσκος, Πρίφτης (75′ Χασουράκης)