Ποδόσφαιρο

Μεγάλο διπλό για τον Ζαρό με ανατροπή στο Τυμπάκι

17/09/2018 | 8:15

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα του Ζαρού, στην πολύ δύσκολη έδρα του Τυμπακίου, με σκορ 1-2. Μάλιστα,η ο Ζαρός βρέθηκε πίσω στο σκορ, με εκτέλεση πεναλτι του Κουρουθιανάκη!

Τα γκολ για την ομάδα του Ζαρού σημείωσαν οι Χαμαλάκης και Φραγκιαδουλάκης (πεν).

Ο Ζαρός έπαιξε κατα διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, και κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του 1-0. Στην αρχή ο Χαμαλάκης με καταπληκτική κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1(32′) και λίγα λεπτά αργότερα ο Χριστοφοράκης κέρδισε πέναλτι και το μετέτρεψε σε γκολ ο αρχηγός, Φραγκιαδουλάκης, κάνοντας την ανατροπή (1-2), την λήξη του ημιχρόνου.

Λίγο πριν τη λήξη ο Ζαρός έμεινε με δέκα παίχτες, λόγω αποβολής του κεντρικού. αμυντικού, Χαμαλάκη με κόκκινη κάρτα για δυνατό μαρκάρισμα!

Ντεμπούτο για τον 15χρονο Βασίλη Ξεκαρδάκη!

ΑΟΤυμπακίου: Κωνσταντουλάκης,Ντισπυράκης (75 Φραγκιαδάκης), Χαλκιαδάκης, Ντρέγκα (60 Κουτεντάκης Τ Μ.), Παπαδομανωλάκης, Ντόκο, Κουρουθιανάκης, Χριστοδουλάκης (85 Μαυρογιαννάκης), Τριάντης, Μαρακομιχελάκης, Κουτεντάκης

Ζαρός :Χατζiδάκης,Γιαννακάκης,Παραθύρας (82 Ζαχαριουδάκης), Χαμαλάκης, Καραμανιτάκης, Φραγκιαδουλάκης,Χριστοφοράκης (82′ Ξεκαρδάκης),Μόντι, Ποτηράκης,(85Ζωγραφάκης),Αναγνωστάκης (67 Αλμπαντάκης),Καλομοίρης