Πρώτη νίκη-ανάσα η Γόρτυνα, 1-0 επί του ΠΑΝΟΜ!

A-
A+
08/10/2018 | 9:16

Τα πάνω της φαίνεται να παίρνει η Γόρτυνα που το περασμένο Σάββατο κατάφερε να πετύχει μια πολύ μεγάλη νίκη επί του πρωτοπόρου μέχρι τότε ΠΑΝΟΜ με 1-0.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν για πρώτη φορά στο 35΄όταν με πλασέ του Τσαϊνη η μπάλα πέρασε λίγο άουτ, ενώ με την έναρξη της επανάληψης ( 51’) ο Ανδρικάκης είπε όχι σε ευκαιρία του  ΠΑΝΟΜ με το Μυλωνά .

Στο 57’ ο Μπαντούνας έπιασε ένα εξαιρετικό πλασέ με τον έμπειρο Ζαχαριουδάκη να αποκρούει εξ’ επαφής , ενώ το γκολ που έδωσε τη νίκη στο συγκρότημα του Γιάννη Κοντάκη, ήρθε στο 63ο λεπτό του παιχνιδιού όταν ο Φραγκιαδάκης με αριστοτεχνική μπαλιά βρήκε το Νικηταρά και ο τελευταίος που  είδε τον Ζαχαριουδάκη εκτός εστίας και με μια πολύ ωραία λόμπα έγραψε το 1-0!

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Νικηταράς απείλησε και πάλι, αυτή τη φορά με κεφαλιά , ενώ στην επαναφορά ο Κεφάκης από καλή θέση δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 74’ ήταν η σειρά του Ξαγοραράκη να απειλήσει χωρίς αντίκρισμα όμως και στο 87’ ο ΠΑΝΟΜ έχασε την ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια με το Μυλωνά να εκτελεί φάουλ και τον Ανδρικάκη να διώχνει εντυπωσιακά.

ΓΟΡΤΥΣ: Ανδρικάκης, Ξαγοραράκης, Φραγκιαδάκης, Σταυρακάκης, Φανουράκης (67′ Σαβοιδάκης Σ), Κεφάκης, Αντωνάκης, Νικηταράς (89′ Μάλι), Μπατούνας (80′ Κυρλάκης), Ψωμάς, Τσαίνης (70′ Δημήτρης)

ΠΑΝΟΜ: Ζαχαριουδάκης, Σωμαράκης, Διαμαντάκης Στ., Διαμαντάκης Σ., Μαυρίδης, Δαριβιανάκης (70′ Λυράκης), Χαλκιαδάκης, Μανιαδής (80′ Μανιαδής), Καπετανάκης, Μυλωνάς, Πρωτογεράκης

Το apopsilive.gr ενθαρρύνει τους αναγνώστες να εκφράζουν τις απόψεις και τα παράπονα τους μέσα από την ιστοσελίδα μας, καθώς θεωρούμε ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να το κάνει ελεύθερα. Ωστόσο, αυτό δε σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Παρακαλούμε τα κείμενα να μην είναι υβριστικά ή συκοφαντικά γιατί δεν θα εγκρίνονται προς δημοσίευση.